Browse By

Rodzaje płytek

Wyroby ceramiczne możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje, będą nimi kafelki błyszczące oraz matowe. Innymi słowy, szkliwione i nieszkliwione. Jakie wybrać i gdzie je stosować? To, czy płytka będzie błyszcząca, czy nie to kwestia gustu układającego, lub takie układanie zlecającego. Za to przyjęło się, że na podłogę najczęściej kładziona jest bardziej wytrzymała a na ścianę ozdobna i błyszcząca.

leonardo-05

shd_Trace (Cifre)-Cifre-4

vivida-vivido-kuchnia-Paradyz-1-3-duzyzdjęcia pochodzą z https://twojelazienki.pl

Dlaczego? Te pierwsze są kamionkowe, grube i odporne, wyrabiane z wytrzymałej gliny, dlatego też idealne do ułożenia na podłożu. Te drugie są fajansowe, stosunkowo cienkie, idealnie nadające się na ściany, gdyż ich odporność na wodę i środki chemiczne jest bardzo duża. Płytki nadal są najpopularniejszym materiałem do wykończenia łazienek i kuchni, chociaż ceramikę potrafi detronizować PVC, jeśli chodzi o ściany, jak i podłogi, a także farby zmywalne, idealne do ścian, gdzie istnieje możliwość zachlapania, ale nie będą aż tak intensywnie użytkowane, jak na przykład powierzchnia, na której znajduje się tak zwana słuchawka prysznicowa, a więc na przykład pokój dziecięcy. Polecam płytki ceramika parayż.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>